6227

وزیر نفت گفت: با افتتاح طرخ‌های پتروشیمی جدید، ۳۳ درصد به وزن محصولات پتروشیمی و ۷۶ درصد به صادرات محصولات پتروشیمی اضافه شده است

وزیر نفت در عسلویه: صادرات محصولات پتروشیمی 76 درصد افزایش یافته است

به گزارش شبکه خبربوشهر و به نقل از خبرگزاری تسنیم از عسلویه،  بیژن نامدار زنگنه ظهر امروز در مراسم افتتاح سه طرح پتروشیمی در عسلویه با حضور رئیس جمهور  از بهره برداری  12 طرح پتروشیمی خبرداد و اظهار داشت: از سال 1392 تاکنون 12 طرح پتروشیمی با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد دلار به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح‌ها سالانه 3.5 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته است گفت: در این مدت 33 درصد به وزن محصولات پتروشیمی و 76 درصد به صادرات محصولات پتروشیمی اضافه شده است.

وزیر نفت اتان را مهمترین پایه تولید محصولات پتروشیمی دانست و تصریح کرد: در سال 1392 تولید این محصول در کشور 3.8 میلیون تن بوده و این میزان امسال به هشت میلیون تن می‌رسد.

زنگنه با بیان اینکه آینده صنعت پتروشیمی بسیار روشن است تصریح کرد: طرح مجتمع پالایشی سیراف، ظرفیت پالایش 480 هزار بشکه میعانات گازی را دارد که اگر صندوق توسعه ملی کمک کند این طرح اجرایی می‌شود هم خوراک پتروشیمی‌ها را تامین کند و هم صادرات داشته باشد.

وزیر نفت به قراردادی که امروز برای جلوگیری از سوزانده شدن گازهای همراه نفت امضا می‌شود اشاره کرد و گفت: این قرارداد با بیع متقابل اجرا می‌شود.

اضافه کردن نظر

تبلیغات