5961

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان تنگستان 50 درصد از ساختمان‌های حوزه بهداشت در این شهرستان بازسازی و یا نوسازی شده‌اند.

به گزارش شبکه خبربوشهر، مهندس عادل مقدس در حاشیه نشست مشترک فرماندار با دهیاران بخش ساحلی شهرستان افزود: با جذب اعتبارات لازم توانستیم حدود 50 درصد از مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت را در شهرستان بازسازی نماییم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: درگذشته متوسط عمر ساختمان‌های حوزه بهداشت 25 سال بوده که خوشبختانه با نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های حوزه بهداشت متوسط عمر بنای ساختمان‌ها به 10 سال کاهش‌یافته است.
مهندس عادل مقدس در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت بخش دلوار اظهار داشت: از اقدامات خوب‌ صورت گرفته در این بخش می‌توان به خرید و تجهیز کلینیک سیار دندانپزشکی جهت ارائه خدمات رایگان سلامت دهان و دندان به گروه‌های هدف 3 الی 14 سال و زنان باردار و شیرده، راه‌اندازی اتاق احیاء پیشرفته مرکز خدمات جامع سلامت دلوار و خرید تجهیزات فنی و زیستی برای خانه‌های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت و پانسیون‌های پزشکان در بخش دلوار اشاره نمود.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ادامه داد: با افزایش تعداد پزشک، ماما و بهورز در مراکز ارائه‌دهنده خدمات سلامت در بخش دلوار روند ارائه خدمت به مردم باکیفیت و سرعت بیشتری امکان‌پذیر شده است.
مهندس عادل مقدس در خصوص اقدامات انجام‌شده در راستای جذب پزشکان و پیراپزشکان گفت: با احداث و تعمیر پانسیون‌های پزشکان، دندان‌پزشکان و پیراپزشکان تا حدودی مشکلات اسکان آن‌ها برطرف شده است اما امیدواریم با کمک مردم و خیرین حوزه سلامت، مشکلات مربوط به پانسیون‌ها به‌ویژه در دهستان بوالخیر به‌طور کامل برطرف شود.
گفتنی است این نشست با حضور فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار، اعضای شورا و دهیاران بخش ساحلی شهرستان تنگستان برگزار شد.

تبلیغات