6380

انتخابات شورای دانش‌آموزی در 88 مدرسه بخش‌های مرکزی، شنبه و طسوج دشتی هم‌زمان با سراسر کشور برگزار شد.


به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، عبدالله نادری در بیست و یکمین دوره انتخابات شورای دانش‌آموزی شهرستان دشتی که به‌صورت نمادین در دبیرستان دخترانه اندیشه خورموج برگزار شد ضمن تقدیر ویژه از خدمات چندساله احمد طیبیان مجرد مدیر آموزش‌وپرورش دشتی و آرزوی موفقیت برای علی حسینی سرپرست جدید آموزش‌وپرورش این شهرستان اظهار داشت: هدف از برگزاری انتخابات توسعه و بهبود نظام تصمیم سازی و تصمیم‌گیری با مشارکت دانش آموزان و تقویت روحیه انتقادپذیری و تمرین مسئولیت‌پذیری در بین آن‌هاست.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: تعداد هزار و 40 دانش‌آموز در این انتخابات خود را کاندید کردند که از این تعداد 340 نفر انتخاب می‌شوند.

وی ضمن تأکید بر همدلی بین دانش آموزان ادامه داد: انتخابات دانش‌آموزی کمک می‌کند تا دانش آموزان برای انتخاباتی مهم‌تر همچون شورای اسلامی شهر و مجلس شورای اسلامی آماده شوند و انتخاب درست انجام دهند.

نادری بابیان این‌که انتخابات دانش‌آموزی انتخابات یادشده را تمرین دمکراسی است یادآور شد: برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی، تمرینی بزرگ برای آمادگی دانش آموزان جهت حضور عملی در برنامه‌های سیاسی، اجتماعی و مشارکت‌های فرهنگی و حضور در تعیین سرنوشت خودشان در آینده است زیرا نظام اسلامی متعلق به همین جوانان است.

وی بابیان این‌که امام خمینی (ره) به معنای واقعی به اصل مردم‌سالاری دینی اعتقاد داشتند افزود: بعد از پیروزی انقلاب حضرت امام (ره) در ارتباط با نوع حکومت به رأی مردم گذاشت و مردم بارأی خود نظام اسلامی را انتخاب کردند

نادری با اشاره به این‌که همه ارکان نظامی اسلامی وابسته به رأی مردم هستند تأکید کرد: همه ارکان نظام جمهوری اسلامی یا مستقیم و یا غیرمستقیم بارأی می‌باشد که از بالاترین مقام کشور که رهبری است تا در روستا که شورا باشد بارأی مردم انتخاب می‌شود

وی افزود: در کشور ایران انتخابات‌های مختلفی بارأی مردم برگزار می‌شود که نمایندگان مجلس خبرگان رهبری توسط مردم انتخاب و یکی از وظایف مجلس خبرگان صیانت و حفاظت از حوزه رهبری است. نادری یادآور شد: رئیس‌جمهوری، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستاها به‌طور مستقیم بارأی مردم انتخاب می‌شوند وزرا نیز به‌صورت غیرمستقیم بارأی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شوند.

نادری یادآور شد: از ۱۱۰ مدرسه در بخش مرکزی و شنبه و طسوج در ۸۰ مدرسه انتخابات در این دو بخش برگزار شد. انتهای پیام/

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات