6382

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: از تعهدات ۱۵ میلیارد تومانی وزارت نفت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی دشتی تخصیص‌ یافته است.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، حسین رضاییان صبح امروز در جمع خبرنگاران در خورموج به روند اجرای پروژه‌های راهسازی در دشتی پرداخت و  اظهار داشت: پروژه بهسازی جاده خورموج لاور -دشت پلنگ قطعه یک به طول 10 کیلومتر و عرض 11 متر و 15 ابنیه فنی با مبلغ قرارداد 10 میلیارد تومان و با پیشرفت فیزیکی تقریباً 30 در صد توسط پیمانکار راه و شهرسازی در حال اجراست.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: اعتبارات لازم از محل اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان  به مبلغ یک میلیارد تومان مصوب شده که امیداست به‌زودی تخصیص لازم صورت گیرد.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه راه و شهرسازی استان بوشهر با وزارت نفت برای  تامین اعتبارات راهسازی خبرداد و بیان کرد: طبق این تفاهم‌نامه، شرکت ملی نفت متعهد است برای کمک به پروژه‌های راهسازی شهرستان دشتی مبلغ تقریباً 150 میلیارد ریال پرداخت کند.

وی افزود: از این مبلغ 50 میلیارد ریال برای قطعه یک لاور مصوب شده که تاکنون مبلغ 15 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

 رضائیان با بیان اینکه امسال در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی از محل اعتبارات تملک دارایی  و سرمایه‌ای تا مبلغ 13 میلیارد و 750 میلیون تومان برای پروژه‌های راهسازی مصوب شده گفت:  5 میلیارد از این مبلغ در سفر استاندار به شهرستان و با پیگیری‌های مکرر فرماندار شهرستان دشتی برای احداث پل کاکی شیخیان گذاشته شد.

وی از دیگر پروژه‌های مهم در دست اجرا می‌توان به بهسازی راه ناصری- شنبه به طول 20 کیلومتر و مبلغ قرارداد اولیه 17 میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی 55 درصد و احداث جاده باغان -سرچشمه و بهسازی خروجی خورموج – بوشهر با پیشرفت فیزیکی 85 درصد همچنین تعریض جاده گزدراز-چاه حسین جمال با پیشرفت فیزیکی 40 درصد و اصلاح خروجی کاکی به سمت کنگان اشاره کرد.

رئیس راه و شهرسازی دشتی خاطرنشان کرد: اقدامات مؤثری که دریافت فرسوده شهر خورموج از طرف اداره راه و شهرسازی در حال انجام می‌باشد مبلغ 500 میلیون تومان برای اجرای پارک محلی و زمین چمن مصنوعی که از محل اعتبارات ملی می‌باشد و تخصیص 84 تن قیر رایگان به شهرداری برای آسفالت معابر و بازآفرینی محلات هدف است و معرفی متقاضیان ساخت و خرید مسکن به بانک مسکن در این بافت برای استفاده از تسهیلات به سود 6 درصد و بازپرداخت 12 ساله است.

رضائیان تأکید کرد: در ایجاد خدمات روبنایی سایت مسکن مهر مشارکت در تأمین اعتبار 400 میلیون تومان احداث پروژه پایگاه جامع سلامت و تأمین زمین و مبلغ 900 میلیون تومان اعتبار احداث مدرسه 12 کلاسه و تأمین زمین آن و تخصیص زمین به اداره ورزش و جوانان برای ساخت استادیوم ورزشی را می‌توان بخشی از اقدامات و خدمات اداره راه و شهرسازی دشتی نامید.

اضافه کردن نظر

تبلیغات