6396

امام‌جمعه کاکی اظهار داشت: بیانات و گفتمان مقام معظم رهبری که برگرفته از اسلام ناب است باید عملیاتی و اجرایی گردد و در حد سخنرانی، بنر و تحلیل گذاری چند روز اکتفا کردن جفا به اسلام و انقلاب است.

به گزارش شبکه خبربشهر،  از شهرستان دشتی، حجت‌الاسلام محمد محمدی در خطبه‌های این هفته شهر کاکی ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به تجزیه‌ و تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دانشجویان و دانش آموزان اظهار داشت: آمریکا محکوم‌به زوال از صحنه قدرت جهانى است‏‏.
امام‌جمعه کاکی گفت: در چالش ۴۰ ساله آمریکا و ایران، حقیقت مهمى وجود دارد و آن این‏که، طرف پیروز در این چالش، جمهورى اسلامى ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است.
وی ادامه داد: هدف اصلى آمریکا در چهار دهه اخیر، سیطره مجدد بر ایران بود اما با وجود همه تلاش‏ها و توطئه ‏ها، نتوانسته است به این هدف دست پیدا کند. شرط عبور موفق ملت ایران از تحریم‌ها انسجام ملى و توجه به اقتصاد مقاومتى است.
محمدی به‌ ضرورت تبیین نظرى و چگونگى ترویج عملى‏ با اشاره ‌به نظریه مهم مقاومت یادآور شد: امام امت حضرت امام خامنه‌ای در خصوص اصالت و ماهیت این نظریه فرمودند: نظریه‌ی مقاومت در مقابلِ دشمنِ قوی‌پنجه را تبلیغ کنید.
وی اضافه کرد: بعضى تصوّر نکنند که چون دشمن بمب دارد، موشک دارد، دستگاه‏هاى تبلیغاتى دارد و از این قبیل ما عقب‏نشینى کنیم، خیر نظریه‌ مقاومت یک نظریه‌ اصیل و درست است و یک نظریه راهبردی و گره گشا در مقابل مستکبرین است.
 محمدی خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 که میشل فوکو از آن به تعابیر مختلفی چون «انقلابی با دست‌های تهی» و «ایران، روح یک جهان بی‌روح» و به‌عنوان نخستین انقلاب پست‌مدرن می‌داند ناشی از مقاومت در برابر قدرت‌های ظاهری بزرگ است.
امام‌جمعه کاکی تأکید کرد: نظریه مقاومت به‌عنوان یک نظریه رهایی‌بخش در قالب پارادایم برخورد با سلطه و مبتنی بر قدرت روایت انقلاب اسلامی از اسلام ناب محمدی (ص) و نظام بین‌الملل است.
وی افزود: بیانات و گفتمان مقام معظم رهبری که برگرفته از اسلام ناب است باید عملیاتی و اجرایی گردد و در حد سخنرانی، بنر و تحلیل گذاری چند روز اکتفا کردن جفا به اسلام و انقلاب است.
محمدی رحلت علامه سید محمدحسین طباطبایى را تسلیت گفت و بیان کرد: علامه سید محمدحسین طباطبایى خورشید تابان آسمان حکمت و معرفت‏ صاحب تفسیر شریف «المیزان» است.
وی به‌روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار و ضرورت ترویج مطالعه یادآور شد: مصوبه شورای فرهنگ عمومی تشکیل دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب و امسال حضور پررنگ در این جشنواره خواهیم داشت و با همکاری همه طرح‌هایی که داریم ان شا الله شهر کاکی را جزء 15 شهر برتر دوستدار کتاب و پایتخت کتاب خواهیم کرد که این‌یکی از زمینه‌های مهم توسعه شهر می‌باشد که اثرات آن را خواهید دید و در سه زمینه شهرهای دوستدار کتاب، «روستاها دوستدار کتاب و گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی فعالیت خواهیم کرد.
محمدی شهادت سردار شهید حسن طهرانى مقدم دانشمند برجسته و پارساى بى‏ادعا کشورمان را تسلیت گفت.
امام‌جمعه کاکی ضمن تقدیر از مردم، دانش آموزان، فرهنگیان، ادارات، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بخش در راهپیمایی 13 آبان ماه افزود: 13 آبان امسال از همه‌سال‌های گذشته پرشورتر و قطعاً بهتر بود که باشکوهی خاص در شهرهای کاکی و بادوله هم در روستاهای مرکزی برگزار شد.
محمدی با اشاره به پیاده‌روی بزرگ ولایت در بخش کاکی تصریح کرد: این پیاده‌روی باعظمت و شکوه برگزار شد و مردم شهرهای کاکی وبادوله و روستاها با عشق به اهل‌بیت مسیر 15 کیلومتری را پیاده تا امام زادگان واجب‌التعظیم حسن و جعفر(ع) برادران امام رضا (ع) در روستای شیخیان پیاده رفتند همچنین مردم شریف روستای دهستان کبگان و بعضی از روستاهای بخش بردخون نیز در این راهپیمایی حضور داشتند که جا دارد از همه مردم، مسئولین، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و اصحاب رسانه و تشکل‌های مردمی و ستاد پیاده‌روی تقدیر می‌نمایم.
وی ادامه داد: این پیاده‌روی بسیار خوب و با سلامت کامل مردم برگزار شد که با توجه به عدم زیرساخت‌های لازم وجود بعضی مشکلات با این‌ همه جمعیت طبیعی بود که در سال‌های آتی حل خواهد شد.
محمدی گفت: مشکلی که در مصاحبه با خبرنگار صداوسیما هم دیروز در حین مراسم عرض کردم همین جاده کاکی به دهستان کبگان هم ترمیم خود جاده هم ادامه ساخت پل مهم این مسیر است خطابم به همه مسئولین این است که همچنان در این زمان مطالبه اول و آخر من و مردم ساخت این پل هست تمام پروژه‌های این منطقه در مراحل بعد دارای ارزش می‌باشد، امیدوارم وعده استاندار در تأمین اعتبار عملیاتی گردد و از پیگیری‌های فرماندار تشکر می‌نمایم.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن نظر

تبلیغات