6414

شهردار بوشهر با بیان اینکه از ۹ نقطه شهر فاضلاب وارد دریا می‌شود گفت: در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا و تامین آب فضای سبز بوشهر۲۰ میلیارد تومان برای تصفیه فاضلاب سرمایه‌گذاری می‌شود.

امیری شهردار بوشهر شد+ سوابق و جزییات

به گزارش شبکه خبربوشهر، سید نورالدین امیری  در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر اجرای زیرساخت‌های شهری بر اساس مطالبات مردم اظهار داشت: تمام طرح‌های اجرایی درقالب طرح‌های مطالعاتی عملیاتی می‌شود.

وی هر شهروند یک شهردار را شعار شهرداری بوشهر دانست و تصریح کرد: بندر بوشهر از شهرهای قدیمی کشور در زمینه‌های مختلف توسعه‌ای به سبب نداشتن برنامه‌های منسجم  از دیگر شهرهای کشور عقب مانده است.

امیری خاطرنشان کرد: مهمترین رسالت رسانه ها آگاهی بخشی و امانت دار بودن است و آنچه که سبب تفاوت میان رسانه های اسلامی و غیر اسلامی می شود این است که هدف وسیله را توجیه نمی کند.

شهردار بوشهر با تاکید بر ارائه و توزیع خدمات به محلات مختلف شهر بوشهر بیان کرد: توسعه محلات با مشارکت مردم و ارتباط دو سویه بین شهرداری و مردم مورد توجه قرار دارد.

امیری به محدودیت اعتبارات شهری پرداخت و با تاکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرداری بوشهر گفت: اکنون روند اجرایی بسیاری از پروژه‌های عمران شهری بوشهر با کندی به پیش می‌رود که  تکمیل طرح‌های نیمه تمام در اولویت برنامه شهرداری بوشهر است.

شهردار بوشهر یادآورشد: ندر بوشهر در طول مسیر رشد و توسعه خود فراز و فرودهای زیادی داشته است اما متاسفانه در حال حاضر می بینیم که بنادر نوپا هم گوی سبقت را از این شهر ربوده اند که علت اصلی این کار بی برنامگی و نبود برنامه منظم و منسجم برای این منظور است.

وی تکمیل زیرساخت‌های پارک لیان، مسیر دوم محله سرتل به نیروگاه اتمی، ساخت تالار نمایش و سرای محله را از جمله مهمترین طرح‌های عمران شهری در جنوب شهر بوشهر دانست و تاکید کرد: توجه به گردشگری دریایی و ورزشی شهر بوشهر با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی آن در اولویت قرار دارد.

شهردار بوشهر با بیان اینکه از 9 نقطه شهر فاضلاب وارد دریا می‌شود گفت: در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا  و تامین آب فضای سبز بوشهر20 میلیارد تومان برای تصفیه فاضلاب سرمایه‌گذاری می‌شود.

امیری توجه به معماری اسلامی و بومی بوشهر را مورد توجه در اجرای طرح زیباسازی قرار داد و افزود: برنامه‌های فرهنگی باید در اجرای طرح‌های شهری مد نظر قرار گرفته شود و نامگذاری معابر و مکان‌های شهر مطابق با فرهنگ بومی از دیگر اولویت‌ها است.

وی با تاکید بر تکمیل پروژه‌های عمران شهری بر اساس برنامه زمان‌بندی تصریح کرد: پیمانکارانی که در پروژه‌های عمران شهری کم کار هستند از گردونه همکاری خارج می‌شوند.

شهردار بوشهر  از ساخت اکواریوم دریایی در بوشهر خبرداد و بیان کرد: ورزش‌های دریایی، فانوس دریایی، گردشگری دریایی، اکواریوم دریایی و تکمیل چرخ‌و فلک شهربازی در بوشهر مورد تاکید قرار دارد.

وی با بیان این که اگر شهر بوشهر به عنوان مرکز استان شهری قوی باشد دیگر شهرستان های این استان وضعیت بهتری خواهند داشت اضافه کرد: کشور ما یک کشور پولداری نیست که بدون مطالعه پروژه ای را شروع کنیم و بعد از مدتی این سرمایه را کنار بگذاریم، به ویژه بوشهر که در برخی سرانه ها جزو فقیرترین شهرها است.

امیری بافت تاریخی بوشهر را هویت فرهنگی، اجتماعی، تجاری و اقتصادی بوشهر دانست و افزود: توسعه زیر ساخت‌ها در بافت تاریخی بوشهر  مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام/ش

اضافه کردن نظر

تبلیغات