6419

سرپرست مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی با بیان اینکه ۱۴ واحد فناوری در قالب شرکت، هسته تحقیقاتی و تیم نوآور در این مرکز فعالیت دارند گفت: با اجرای شش طرح جدید فناوری دیگر به‌زودی از آنها در مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی رونمایی می‌شود.

بوشهر| 6 طرح جدید فناوری در مرکز رشد دشتی اجرا شد

به گزارش شبکه خبربوشهر  از شهرستان دشتی، علی قاری بوشهری صبح امروز در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان دشتی با بیان اینکه  مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی نقش مهمی در اشتغال و کارآفرینی دارد اظهار داشت: هدف اصلی مرکز رشد حمایت از کسب‌ و کارهای نوپا مبتنی بر دانش و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در منطقه در قالب تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری است.

سرپرست مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی گفت: مرکز رشد برای تجاری‌سازی، ارائه خدمات و تولید محصولات  از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری فعال حمایت‌های متعددی می‌کند.

وی با بیان اینکه از شروع به فعالیت این شرکت‌ها تا به نتیجه رسیدن همواره مرکز رشد در کنار این شرکت‌ها است خاطرنشان کرد: حمایت‌های مالی، فضای کار، مشاوره، کمک در اخذ استانداردها، حضور در نمایشگاه‌ها، شبکه‌سازی بین کارآفرینان و بازاریابی محصولات و خدمات شرکت‌ها برخی از حمایت‌های مرکز رشد است.

سرپرست مرکز رشد علم و فناوری دشتی از فعالیت 14 واحد فناور در این مرکز خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر 14 واحد فناوری در قالب شرکت، هسته تحقیقاتی و تیم نوآور در مرکز رشد علم و فناوری دشتی فعالیت دارند که توانسته‌اند بیش از 20 محصول و خدمت تخصصی را ارائه کنند.

وی افزود: مرکز رشد در کنار این شرکت‌ها در بازاریابی محصول به آن‌ها کمک می‌کند.

قاری بوشهری تأکید کرد: بسیاری از محصولات و خدمات این شرکت‌ها می‌توانند در شهرستان دشتی مورداستفاده قرار گیرد.

سرپرست مرکز رشد علم و فناوری دشتی بیان کرد: بسیاری از این محصولات موردنیاز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و برخی دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌باشد که با همکاری فرمانداری شهرستان دشتی زمینه استفاده این سازمان‌ها از این محصولات و خدمات دانش‌بنیان و فناورانه فراهم می‌شود.

قاری بوشهری گفت: با فعالیت‌های ترویجی صورت گرفته در مرکز رشد ورود افراد صاحب ایده و خلاق به حوزه دانش‌بنیان و راه‌اندازی کسب‌ و کارهای نوپا افزایش‌یافته است و در این مسیر قطعاً مرکز رشد نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

وی از فرمانداری دشتی برای برگزاری این نشست و همکاری و پیگیری‌های لازم در حل مشکلات مرکز رشد و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوپا قدردانی کرد و افزود: شهردار خورموج یکی از مدیران پیشرو در به‌کارگیری محصولات دانش‌بنیان در پروژه‌های شهری است.

سرپرست مرکز رشد علم و فناوری دشتی از تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی، شهرداران و دهیاران خواست که محصولات و خدمات شرکت‌های فناوری مرکز رشد را در اولویت پروژه‌های خود قرار دهند و به رونق کسب و کار در منظقه کمک نمایند.

قاری بوشهری از رونمایی شش طرح جدید در مرکز رشد و فناوری دشتی در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: ساخت اسکوتر غواصی آزاد، ساخت قایق با موتور چهارزمانه، راه‌اندازی آزمایشگاه آفات گیاهان، ساخت سیستم نورپردازی مبتنی بر وب، ساخت پکیج آموزشی برنامه‌نویسی و رباتیک برای کودکان و ساخت بخاری گازی با احتراق بیرون از اتاق از طرح‌های است که فاز اجرایی آن‌ها شروع‌ شده و در آینده‌ای نزدیک به نتیجه می‌رسد و وارد بازار می‌شود.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن نظر

تبلیغات