6424

استقبال و بدرقه از دو ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم بن الحسن (ع) در شهرستان دشتی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، ضریح خیمه‌گاه مطهر حضرت امام حسین  (ع) و حضرت قاسم بن الحسن(ع) در حالی وارد شهر 40 هزارنفری دشتی شد که مردم از ساعت‌ها به ورود این دو ضریح لحظه‌شماری می‌کردند هرچند تغییرات جوی سرمایی نیز به همراه داشت و باد نسبتاً خنکی از شمال غربی می‌وزید باعث شده بود تا تریلی‌های حمل ضریح‌ها با سرعت کمتری حرکت کنند اما این مانع حضور مردم عاشق به اباعبدالله نشد.
این دو ضریح که از صبح روز گذشته وارد شهرستان دشتی شد مورد استقبال مردم شهرهای کاکی، بادوله و خورموج مرکز شهرستان 86 هزارنفری دشتی قرار گرفت.


این دو ضریح که تا ساعت گذشته در شهر خورموج مستقر بودند باعث شده بود که مردم تا پاسی از شب گذشته، نخستین ساعات بامداد امروز و تا لحظه‌ای قبل نیز در کنار این دو ضریح حضور پیدا می‌کردند و نسبت به ائمه معصومین(ع) ادای احترام می‌کردند.


در این آیین که معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی، بخشدار مرکزی، فرماندهان سپاه و انتظامی، اقشار مختلف مردم حضور داشتند حجت الاسلام عبدالحسین مصلح امام‌جمعه خورموج طی سخنانی اظهار داشت: حضور اقشار مختلف مردم در این آیین نشان از ارادت خالصانه مردم ولایتمدار دشتی است که نسبت به اهل‌بیت(ع) عشق می‌ورزند.


مراد زارع رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان دشتی گفت: مردم دشتی در همه صحنه‌ها پیشتاز هستند و نقش مهمی در ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) داشته‌اند.
دبیر شورای هیات مذهبی استان بوشهر نیز گفت: عشق به اهل‌بیت از دیرباز در مردم دشتی وجود داشته است.


رضا ملاح خاطرنشان کرد: عشق به اهل‌بیت(ع) زمینه‌ساز عشق به خداوند است و دوست داشتن اهل‌بیت پیامبر (ص) مهر ورزیدن به ارزش‌های والای الهی می‌باشد که در مردم دشتی وجود دارد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات