6429

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز کشور گفت: در برنامه پنج ساله وزارت نفت تعداد 800 پروژه با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد تومان توسط وزارت نفت دردست اجراست.

به گزارش شبکه خبربوشهر از شهرستان دشتی، عبدالحمید امامی امروز پس از بازدید از پروژه‌های مناطق نفت‌خیز در شهرستان‌های دشتی و تنگستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از سفر بازدید از پروژه‌های برنامه پنج‌ساله نفت پیش‌بینی‌شده بود بازدید از پیشرفت پروژه‌ها مطلع بشویم تا بتوانیم برای سال آینده و برنامه‌های جاری جدید با استاندار بوشهر مقامات محلی استان هماهنگی‌های صورت گرفت.
مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز کشور گفت: عسلویه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مناطق گازی جهان به شمار می‌رود که در استان بوشهر قرار دارد و بنابراین وزارت نفت در مسئولیت اجتماعی به این استان توجه ویژه‌ای کرده است.
مشاور وزیر نفت اضافه کرد: وزارت نفت در برنامه پنج‌ساله برای استان بوشهر حدود 210 پروژه با 705 میلیارد تومان تعریف پیش‌بینی کرده که تاکنون 240 میلیارد تومان هزینه شده است و برای شهرستان‌های دشتی و تنگستان حدود 40 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده است.
وی بابیان این‌که پروژه‌های وزارت نفت در دو شهرستان دشتی و تنگستان از پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی از جمله بیمارستان معین نفت خورموج برخوردار است افزود: از بیمارستان اهرم، استخر در حال احداث از راه‌های مختلف دو شهرستان بازدیدهای به عمل آمد و اعتبار سال جاری به‌موقع تخصیص داده‌شده است به‌محض این‌که صورت‌ وضعیت ارائه شد ما پرداخت‌ها را انجام می‌دهیم.
امامی خاطرنشان کرد: دو اهداف راهبردی وزارت نفت و به‌خصوص حوزه مدیریت مستقر در طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام به‌خصوص پروژه‌هایی که در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند در اولویت قرار دارند اعتبارات آن‌ها نیز به‌موقع پرداخت می‌کنیم تا هر چه زودتر مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
وی افزود: رسیدگی به پروژه‌هایی است که اعتبار آن‌ها به‌اندازه کافی نیست که با افزایش قیمت‌ها پروژه‌ها بعضاً دچار مشکل شده‌اند که باید برای آن پروژه‌ها نیز فکری کنیم.
مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز کشور یادآور شد: در برنامه پنج‌ساله وزارت نفت تعداد 800 پروژه بااعتبار 2 هزار و 500 میلیارد تومان توسط وزارت نفت در دست اجراست تاکنون 700 میلیارد تومان پرداخت‌شده است که تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده و تا پایان سال جاری نیز حدود 200 پروژه عمرانی به بهره بهره برداری می‌رسد.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن نظر

تبلیغات