726

امام‌جمعه کاکی گفت: ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات توسط امام خامنه‌ای فصل الخطاب است و می‌تواند بخش قابل‌توجهی از خلأهای موجود در عرصه انتخابات در نظام اسلامی را رفع کند.

به گزارش شبکه خبر بوشهر، حجت‌الاسلام محمد محمدی در آیین عبادی سیاسی و وحدت‌آفرین نماز جمعه این هفته شهر کاکی ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته‌های گذشته؛ فداکاری و ازخودگذشتگی، آزاد زندگی کردن، عدم ترس از مرگ، وفاداری، پایبندی به نماز، جوانمردی، ادب، ظلم‌ستیزی و درس امام شناسی را بخشی از درس‌ها و پندهای نهضت عاشور عنوان کرد.

مقام معظم رهبری: لحظه‌ای در دفاع از جامعه علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیم  مملکت مشکلاتی داشته، دارد  و خواهد داشت


 امام‌جمعه کاکی در خطبه دوم نماز با اشاره به دیدار نخبگان علمی با رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای یادآور شد: ایران پیشرفته نیازمند نسل جوان شجاع تحصیل‌کرده انقلابی سرعت علمی نظام در مقطعی 13 برابر متوسط جهان شد این سرعت به‌هیچ‌وجه نباید کاهش یابد.
وی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، گسترش کمی و کیفی این شرکت‌ها و دخالت دادن آن‌ها در بخش‌ها و طرح‌های اصلی کشور حمایت جدی مسؤولین از نخبگان را بخش دیگری از بیانات معظم له عنوان کرد.
محمدی ضمن تقدیر از همه نخبگان، جوانان خلاق، مدیر و کارکنان پارک علمی و فن‌آوری استان و مرکز رشد شهرستان دشتی به‌خصوص مدیر پرتوان و خلاق آن تشکر و قدردانی کرد و بیان داشت: امیدوارم به‌زودی شاهد راه‌اندازی مرکز رشد در بخش نیز باشیم که در حال پیگیری این موضوع هستیم.

محمدی از سرشماری عمومی نفوس و مسکن به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم در کشور برشمرد و تأکید کرد: شرکت در سرشماری نفوس و مسکن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در بخش کاکی استقبال خوبی صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: از همه‌کسانی که تلاش کردند در کنار دولت در بحث ثبت اینترنتی سرشماری به مردم خدمات رایگان و تشویقی ارائه دهند تشکر می‌نماییم.

محمدی افزود: از سازمان برنامه‌وبودجه استان، حوزه بسیج کاکی، پایگاه‌ها به‌ویژه پایگاه نبی اکرم (ص)، نهاد امامت جمعه بخش، شوراهای شهر روستا و شهرداران، خانه‌های بهداشت و دهیاران که به‌صورت رایگان اقدام به سرشماری اینترنتی کرده‌اند قدردانی می‌کنم و امید داریم که خانوارهایی که موفق نشدند در مرحله اول ثبت‌نام کنند در مرحله حضور با مأموران نهایت همکاری داشته باشند.

امام‌جمعه کاکی به‌روز تأسیس سازمان ملل اشاره کرد و بیان داشت: سازمان ملل خادم و مجری مقاصد ابرقدرت‌هاست

وی اضافه کرد: کاپیتولاسیون سند بردگی ملت ایران و مجاهدت و روشنگری امام عظیم آلشان نقطه عطف تاریخ است.

 

سیاست‌های کلی انتخابات یعنی سند بالادستی و هر قانونی تصویب می‌شود

محمدی به ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی حضرت امام خامنه‌ای اشاره کرد و یادآور شد: ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی که استخراج و ابلاغ این سیاست‌های 18 گانه بر چند نکته اصلی محتوای مهم و تأثیرگذار ازجمله مسائلی است که نیازمند تبیین و تحلیل جدی است.

وی افزود: این سیاست‌ها مطابق قانون اساسی ازجمله اسناد بالادستی در نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و همه مسؤولین و نهادهای تصمیم‌گیری در جمهوری اسلامی ایران موظف به رعایت این سیاست‌ها در تصمیمات خود هستند.

محمدی تصریح کرد: این سیاست‌ها و اقداماتی که بر اساس آن‌ها باید صورت گیرد می‌تواند بخش قابل‌توجهی از خلأهای موجود در عرصه انتخابات در نظام اسلامی را پوشش داده و برطرف نماید.

وی به عملیات آزادسازی موصل اشاره و افزود: عملیات آزادسازی موصل عملیات جدی و با برنامه است که با حضور ارتش، بسیج مردمی و قدرت تأثیرگذاری مرجعیت انجام‌شده است اما امریکا پشتیبانی از گروه تکفیری داعش را در دستور کار خود دارد و حضور در این ائتلاف به هدف کمک به داعش است.

محمدی به کاروان‌های پیاده زوار اربعین حسینی به نجف و کربلا اشاره کرد و بیان داشت: امسال نیز اقدامات انجام‌شده توسط ستاد اربعین، حوزه مقاومت، بانی و واحد فرهنگی حسینیه اعظم که چند سالی است اهتمام ویژه و منسجم در اعزام کاروان پیاده‌روی اربعین دارند با برنامه‌ریزی انجام‌شده این حرکت ویژه خواهد بود.

برگزاری رزمایش بزرگ فدائیان ولایت نشان‌دهنده قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه است

امام‌جمعه کاکی به برگزاری رزمایش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: فرمان آغاز رزمایش بزرگ اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت که با رمز «یا حسین بن علی» آغاز شد
نشان‌دهنده قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه است که مایه دلگرمی برای دوست داران انقلاب و سرافکندگی برای دشمنان این ملت است.

وی افزود: امروز نیروی هوایی ارتش مقتدر با همراهی تیزپروازان نیروی هوایی سپاه جان‌برکف و بسیج از پهنه آسمان جمهوری اسلامی ایران حفاظت و اگر دشمن بخواهد نادانی کند با تمام قدرت پاسخی کوبنده به آن‌ها خواهند داد.

محمدی سالروز شهادت آیت‌الله حاج مصطفی خمینی را تسلیت گفت.

اضافه کردن نظر

تبلیغات